Poradna

-

Občan obce má v obci trvalý pobyt a zároveň v jiné části obce vlastní stavbu sloužící k individuální rekreaci, kde není hlášena k trvalému pobytu žádná osoba. Není v rozporu se zákonem, jestliže po něm požadujeme místní poplatek za odpad dvakrát?
 
Jsou povinným subjektem práva na informace příspěvkové organizace zřízené obcí?
 
-
 
 

Akce SMO ČR

-

7. září 2018
Pražský hrad


 


    Naši partneři            

 

 

-
 

Bezplatná právní poradna: Zákon o úřednících

Je vedoucí úředník povinen absolvovat zkoušky odborné způsobilosti týkající se všech správních činností, které vykonávají jeho podřízení?

Zde je třeba vycházet především z ustanovení § 21 odst. 6 zákona o úřednících územních samosprávných celků, jenž říká, že vedoucí úředník, který řídí úředníky vykonávající správní činnosti stanovené prováděcím právním předpisem (tj. vyhláškou Ministerstva vnitra č. 512/2002 Sb., o zvláštní odborné způsobilosti úředníků územních samosprávných celků), prokazuje zvláštní odbornou způsobilost z obecné části a ze zvláštní části alespoň pro jednu ze správních činností stanovených prováděcím právním předpisem, vykonávaných jím řízenými úředníky, určenou vedoucím úřadu. Povinnost absolvovat více zkoušek odborné způsobilosti tak zákon vedoucím úředníkům nestanoví. (Pozn. vedoucí úředník musí navíc absolvovat vzdělávání vedoucích úředníků)

 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
24. srpna 2018 09:00-13:00

Podpora obnovy a rozvoje venkova v ČR

České Budějovice
28. srpna 2018

Seminář MŽP Světelné znečištění - představení technologických řešení

Praha
30. srpna 2018 10:00-13:00

Společné jednání Energetické, Dopravní a Komise životního prostředí se zástupci ČEZ

Praha, Kancelář Svazu
 
31. srpna 2018 10:00-13:00

Finanční komise

Praha, Kancelář Svazu
 
4. září 2018 10:00-13:00

PS obcí II. typu

Praha, Kancelář Svazu
 
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
Projektová kancelář
5. května 1640/65
140 21 Praha 4
 

Projektová manažerka:
Lada Fógelová
fogelova.oz@smocr.cz
 

Manažer pro vzdělávání:
Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

-
Copyright © 2018 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.