Bezplatná právní poradna: Školský zákon

Může ředitelka školy schválit sama sobě finanční odměnu?
Podle § 122 odst. 3 zákoníku práce mj. platí, že vedoucímu zaměstnanci, který je statutárním orgánem zaměstnavatele, určuje plat, nebo s ním sjednává smluvní plat orgán, který ho na pracovní místo ustanovil, pokud zvláštní právní předpis nestanoví jinak – takový zaměstnanec si tedy nemůže určit plat sám. Jelikož pak mimořádná odměna je – byť nenárokovou – složkou platu (jenž je obecně definován jako peněžité plnění poskytované zaměstnavatelem zaměstnanci za práci, srov. § 109 odst. 3 zákoníku práce), měl by stejný závěr, tj. že mimořádnou odměnu řediteli organizace musí schválit zřizovatel, platit právě i v případě odměny.
 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
24. ledna 2019 10:00-13:00

KISMO

Praha, Kancelář Svazu
 
24. ledna 2019 10:00

Seminář Venkov 2019

Praha, Přírodovědecká fakulta UK
24. ledna 2019 14:00-16:30

Předsednictvo Svazu

Praha, Kancelář Svazu
 
25. ledna 2019

Informační den k poslední výzvě operačního programu URBACT III (Sítě měst)

Praha
31. ledna 2019 10:00-13:00

Školská komise

Praha, Kancelář Svazu
 
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
5. května 1640/65
140 00 Praha 4
projekteso@smocr.cz
 

Hlavní projektový manažer
Ing. Jan Slanec
tel.: 734 316 478 
slanec@smocr.cz

Vedoucí expert procesů ve vzdělávání
Mgr. Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

Kontakty na další členy realizační týmu

ZDE

 

-
Copyright © 2019 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.