Bezplatná právní poradna: Nakládání s majetkem

Má žadatel o prodej obecního pozemku právo být v budoucnu obcí informován o záměru pozemek prodat?

Občan obce má právo, aby jeho žádost byla předložena příslušnému orgánu k vyřízení. Z hlediska principů dobré správy by mělo být odpovězeno na žádost každého žadatele. Jestliže se obec rozhodne majetek prodat, je třeba zveřejnit záměr podle § 39 zákona o obcích. Pokud obec nemá zájem pozemek zcizovat, nemá žadatel nárok být individuálně informován o případné změně postoje obce v budoucnu. Naopak by takové informování mohlo být považováno za nedůvodné zvýhodňování tohoto zájemce.

 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
19. února 2019 09:00-14:00

51. Den malých obcí

Praha
20. února 2019 09:00-14:00

Krajské setkání v Kraji Vysočina

Hotel Gustav Mahrel, Křížová 4, Jihlava
 
21. února 2019 09:00-14:00

Krajské setkání v Jihočeském kraji

Krajský úřad Jihočeského kraje, U zimního stadionu 1952/2
 
21. února 2019 10:00-13:00

Školská komise

Praha, Kancelář Svazu
 
26. února 2019 10:00-13:00

PS obcí II. typu

Praha, Kancelář Svazu
 
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
5. května 1640/65
140 00 Praha 4
projekteso@smocr.cz
 

Hlavní projektový manažer
Ing. Jan Slanec
tel.: 734 316 478 
slanec@smocr.cz

Vedoucí expert procesů ve vzdělávání
Mgr. Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

Kontakty na další členy realizační týmu

ZDE

 

-
Copyright © 2019 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.