Poradna

-
Komu obecní úřad postupuje odvolání proti platebnímu výměru?
 
Má obec povinnost zpřístupnit uzavřené smlouvy třetím osobám (žadatelům)?
 
-
 

AKTUÁLNÍ KURZY

-

Přihlaste se na akreditované kurzy

AKTUÁLNÍ NABÍDKA KUZRŮ

  

 
-
 
 

Bezplatná právní poradna: Nakládání s majetkem

Je nutné zveřejňovat záměr v případě dodatku ke smlouvě?

Podstatou konstrukce zveřejnění záměru je umožnit osobám jak předkládat vlastní nabídky, tak se i jen vyjádřit. Z tohoto důvodu je nutné posuzovat, zda znamená změna zásah do podstatných náležitostí právního vztahu (např. změna ceny) či jeho samostatné existence (změna trvání smlouvy, prodloužení nájmu, vždy když může na místo současného reálně nastoupit nový subjekt). V takovém případě se záměr zveřejňuje, jelikož obec reálně disponuje se svým majetkem tak, že naplňuje ust. § 39 zákona o obcích. Zveřejnění by nebylo nezbytné pouze, pokud se zvažované změny v zásadě nedotknou trvání a obsahu právního vztahu, záleží však vždy na konkrétním závazku. Při pochybnostech je vhodné záměr zveřejnit, záměr musí obsahovat informaci, že jde o změnu existující smlouvy).

 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
26. dubna 2019 09:00-12:00

Rada Svazu

Kongresové centrum Praha
 
30. dubna 2019

Soutěž Vesnice roku - uzávěrka přihlášek

2. května 2019 10:00-13:00

Legislativní komise

Praha, Kancelář Svazu
 
9. května 2019 10:00-13:00

KISMO

Praha, Kancelář Svazu
 
15. května 2019 10:00-13:00

VMČO

Pardubice
 
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
5. května 1640/65
140 00 Praha 4
projekteso@smocr.cz
 

Hlavní projektový manažer
Ing. Jan Slanec
tel.: 734 316 478 
slanec@smocr.cz

Vedoucí expert procesů ve vzdělávání
Mgr. Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

Kontakty na další členy realizační týmu

ZDE

 

-
Copyright © 2019 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.