Poradna

-
Mají občané právo vědět v jaké výši a jmenovitě komu byla vyplacena mimořádná odměna z řad zaměstnanců obecního úřadu?
 

Může v obci bez rady zastupitelstvo přijmout směrnici, dle níž o zadávání veřejných zakázek malého rozsahu v předpokládané hodnotě nad 100.000,- Kč bez DPH rozhoduje zastupitelstvo, přičemž starosta může o zadání zakázky rozhodnout pouze „v odůvodněných případech, zejména pokud je nutné provést zakázku v krátké době v případě havárie nebo ohrožení života a zdraví občanů“?
 
-
 
 

Akce SMO ČR

-

Rezervujte si datum

2. - 3. listopadu 2017

 

-
 

Bezplatná právní poradna: Komise

Náleží předsedovi komise odměna za výkon této funkce?

Předseda komise jako takový ze zákona nárok na poskytnutí odměny nemá. Pokud je předseda komise v obci zároveň dlouhodobě uvolněným zastupitelem, je jeho členství v komisi zohledněno při odměňování podle nařízení vlády č. 37/2003 Sb., o odměnách za výkon funkce členům zastupitelstev. V opačném případě bude o případné odměně rozhodovat rada obce na základě své „zbytkové pravomoci“ podle § 102, odst. 3 zákona o obcích.

 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
7. září 2017 10:00-13:00

Jednání Pracovní skupiny obcí III. typu

Kancelář Svazu
 
12. září 2017 10:00-13:00

Jednání Dopravní komise

Zlínský kraj
 
14. - 15. září 2017

Předsednictvo Komory obcí

Velký Osek
 
19. září 2017 09:30-12:00

Kontrolní výbor

Praha, Kancelář Svazu
 
20. září 2017

Technologické fórum

PVA EXPO PRAHA
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
Projektová kancelář
5. května 1640/65
140 21 Praha 4
 

Projektová manažerka:
Lada Fógelová
fogelova.oz@smocr.cz
 

Manažer pro vzdělávání:
Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

-
Copyright © 2017 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.