Bezplatná právní poradna: Výbory

Může fungovat výbor bez obsazené funkce předsedy?

Výbor bez předsedy fungovat může. Předseda reprezentuje výbor před ostatními orgány obce a podle § 118, odst. 2 zákona o obcích podepisuje písemná vyhotovení usnesení výboru. Na platnost těchto usnesení přitom absence podpisu předsedy vliv nemá. Usnesení je platné, pokud s ním vyslovila souhlas nadpoloviční většina všech členů výboru. Akceschopnost výboru tedy není neobsazením funkce předsedy závažnějším způsobem ochromena a ani zákon jí neklade žádné překážky.

 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
20. října 2017

Principy územního plánování evropských měst

Praha
20. října 2017 10:00-12:00

Předsednictvo Svazu

Praha, Kancelář Svazu
 
24. října 2017

Výroční konference IROP „Kulturní dědictví ze strukturálních fondů"

1. listopadu 2017

Konference "Kybernetická bezpečnost"

Praha
1. listopadu 2017 15:00-17:00

Komora obcí

Praha 9, Clarion Congress Hotel Prague
 
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
Projektová kancelář
5. května 1640/65
140 21 Praha 4
 

Projektová manažerka:
Lada Fógelová
fogelova.oz@smocr.cz
 

Manažer pro vzdělávání:
Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

-
Copyright © 2017 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.