Bezplatná právní poradna: Výbory

Lze členům výboru poskytovat odměnu?

Způsob odměňování závisí na tom, zda je člen výboru zároveň členem zastupitelstva či nikoliv.

Při odměňování členů zastupitelstev, je třeba se řídit nařízením vlády č. 37/2003 Sb., o odměnách za výkon funkce členům zastupitelstev, které závazně stanoví výši těchto odměn.
O odměnách ostatních členů výborů rozhoduje zastupitelstvo obce podle § 84, odst. 2, písm. u) zákona o obcích, přičemž formu odměny zákon nestanovuje. Obecně jistě nelze zastupitelstvu bránit, aby kvalitu činnosti svých výborů a přínos jejich členů přiměřeně zohlednilo formou finanční odměny.
 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
24. ledna 2019 10:00-13:00

KISMO

Praha, Kancelář Svazu
 
24. ledna 2019 10:00

Seminář Venkov 2019

Praha, Přírodovědecká fakulta UK
24. ledna 2019 14:00-16:30

Předsednictvo Svazu

Praha, Kancelář Svazu
 
25. ledna 2019

Informační den k poslední výzvě operačního programu URBACT III (Sítě měst)

Praha
31. ledna 2019 10:00-13:00

Školská komise

Praha, Kancelář Svazu
 
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
5. května 1640/65
140 00 Praha 4
projekteso@smocr.cz
 

Hlavní projektový manažer
Ing. Jan Slanec
tel.: 734 316 478 
slanec@smocr.cz

Vedoucí expert procesů ve vzdělávání
Mgr. Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

Kontakty na další členy realizační týmu

ZDE

 

-
Copyright © 2019 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.