Poradna

-
Je nutné vyhlásit výběrové řízení, pokud jsou úředníci územního samosprávného celku pouze převáděni do jiného odboru v rámci úřadu?
 
Nezadává-li obec zakázku malého rozsahu podle zákona o veřejných zakázkách, stanoví některý předpis postup, jehož se musí držet?
 
-
 
 

Akce SMO ČR

-

Přijeďte na

7. září 2018
Pražský hrad

Přihláška
 


    Naši partneři            

 

 

-
 

Bezplatná právní poradna: Veřejné zakázky

Může obec zadat veřejnou zakázku, třebaže na ni není pamatováno v rozpočtu?

Pokud by nebylo financování akce schváleno zastupitelstvem obce a nebylo ke dni podpisu smlouvy „narozpočtováno“ dle zákona č. 250/2000 Sb., není zde z tohoto hlediska žádný dopad na platnost případně uzavřené smlouvy. Nebylo-li ovšem předem přijato příslušné rozpočtové opatření (v případě, že rozpočet s investicí nepočítal od počátku), dochází zde k porušení zákona č. 250/2000 Sb. (§§ 15, 16), na které dopadá ustanovení tohoto zákona o správních deliktech v § 22a odst. 1 písm. c). Za tento správní delikt lze dle zákona uložit pokutu do 1 000 000 Kč.

 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
1. - 2. srpna 2018

Sympozium Venkov v proměnách času 1918-2018

Praha
31. srpna 2018 10:00-13:00

Finanční komise

Praha, Kancelář Svazu
 
4. září 2018 10:00-13:00

PS obcí II. typu

Praha, Kancelář Svazu
 
6. září 2018 10:00-13:00

Školská komise

Praha, Kancelář Svazu
 
7. září 2018

Vyhlášení výsledků soutěže “Nejlepší starosta / primátor 2014-2018“

Pražský hrad
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
Projektová kancelář
5. května 1640/65
140 21 Praha 4
 

Projektová manažerka:
Lada Fógelová
fogelova.oz@smocr.cz
 

Manažer pro vzdělávání:
Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

-
Copyright © 2018 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.