Bezplatná právní poradna: Odměňování

K jakému datu a podle jakého nařízení se se změnou počtu obyvatel přepočítává odměna uvolněného starosty, i když není změna vyhlášky?

Měsíční odměna za výkon funkce uvolněného člena zastupitelstva obce se poskytuje dle zákona o obcích dvousložkově. V souladu s ustanovení § 73 zákona o obcích tvoří měsíční odměnu pevná složka a pohyblivá složka podle počtu obyvatel. Měsíční odměnu tvoří pevná složka, která je stanovena podle druhu vykonávané funkce a příplatek podle počtu obyvatel obce. Při určení výše příplatku podle počtu obyvatel obce se vychází z počtu obyvatel, kteří jsou k 1. lednu příslušného kalendářního roku hlášeni v obci k trvalému pobytu. Počet obyvatel se zaokrouhluje na celé stovky nahoru. Podmínky a výši odměny stanoví prováděcí předpis, nařízení vlády č. 37/2003 Sb., o odměnách za výkon funkce členům zastupitelstev. Podle § 1 tohoto nařízení náleží uvolněným členům zastupitelstev za výkon funkce odměna ve výši uvedené v příloze č. 1. V této souvislosti je také důležité zmínit, že o odměně uvolněného starosty zastupitelstvo obce zásadně nerozhoduje, ta náleží výhradně ze zákona.

 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
22. - 23. června 2018

Komora statutárních měst

Pardubice
 
28. června 2018 13:00-16:00

Bezpečnostní komise

Praha, Kancelář Svazu
 
31. srpna 2018 10:00-13:00

Finanční komise

Praha, Kancelář Svazu
 
4. září 2018 10:00-13:00

PS obcí II. typu

Praha, Kancelář Svazu
 
6. září 2018 10:00-13:00

Školská komise

Praha, Kancelář Svazu
 
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
Projektová kancelář
5. května 1640/65
140 21 Praha 4
 

Projektová manažerka:
Lada Fógelová
fogelova.oz@smocr.cz
 

Manažer pro vzdělávání:
Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

-
Copyright © 2018 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.