Bezplatná právní poradna: Zákon o úřednících

Je nutné vyhlásit výběrové řízení, pokud jsou úředníci územního samosprávného celku pouze převáděni do jiného odboru v rámci úřadu?

Provedení výběrového řízení je podmínkou vzniku pracovního poměru úředníka územního samosprávného celku. Tato povinnost se nevztahuje na všechny územní samosprávné celky, ale pouze na ty, které jsou výslovně jmenovány v ustanovení § 7 odst. 1 zákona o úřednících územních samosprávných celků. Převedení úředníka v rámci jednoho úřadu na jinou pracovní činnost (tj. úředník by měl nadále provádět jinou správní činnost) je potom pouze změnou obsahu současného pracovněprávního vztahu, který již platně existuje. Není tak nutné v tomto případě vyhlašovat nové výběrové řízení a úředník může být na zamýšlenou pracovní pozici bez dalšího převeden. Nevzniká zde nový pracovní poměr.

Pozn.: Výše uvedené neplatí, pokud by úředník měl být převeden na pozici vedoucího úředníka. Zde je nutné, aby územní samosprávný celek vyhlásil příslušné výběrové řízení, ve kterém dotyčný musí uspět.  

 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
11. prosince 2018 08:30-15:00

Fórum Zlaté koruny na téma Bydlení

Praha

Pro členy SMO ČR možnost přihlásit se na Fórum s 50% slevou.

Detail akce

 

 
13. prosince 2018 09:30-12:30

Školská komise

Praha, Kancelář Svazu
 
13. prosince 2018 10:00-13:00

Komise životního prostředí

Praha, Kancelář Svazu
 
19. prosince 2018 10:00-13:00

Národní dotační programy na rok 2019 - seminář MMR

Praha
22. ledna 2019 09:30-11:30

Kontrolní výbor

Praha, Kancelář Svazu
 
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
5. května 1640/65
140 00 Praha 4
projekteso@smocr.cz
 

Hlavní projektový manažer
Ing. Jan Slanec
tel.: 734 316 478 
slanec@smocr.cz

Vedoucí expert procesů ve vzdělávání
Mgr. Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

Kontakty na další členy realizační týmu

ZDE

 

-
Copyright © 2018 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.