Bezplatná právní poradna: Právo na informace

V případě, že požadovaná informace je již zveřejněna, musí jí povinný subjekt přesto poskytnout žadateli?

Pokud žádost směřuje k již zveřejněné informaci (např. publikované na internetu, vydané tiskem apod.), může povinný subjekt dostát svojí povinnosti tím, že žadateli sdělí postup k vyhledání a získaní této informace. Na zveřejněnou informaci musí ale povinný subjekt odkázat co nejdříve, nejpozději do sedmi dnů, jinak tato možnost zaniká. V opačném případě musí být informace poskytnuta standardním způsobem dle § 14 zákona o svobodném přístupu k informacím. Takto musí být postupováno i tehdy, jestliže oprávněný subjekt výslovně žádá o poskytnutí informace přímo (vyžaduje její zaslání např. v elektronické podobě).

 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
22. - 23. června 2018

Komora statutárních měst

Pardubice
 
28. června 2018 13:00-16:00

Bezpečnostní komise

Praha, Kancelář Svazu
 
31. srpna 2018 10:00-13:00

Finanční komise

Praha, Kancelář Svazu
 
4. září 2018 10:00-13:00

PS obcí II. typu

Praha, Kancelář Svazu
 
6. září 2018 10:00-13:00

Školská komise

Praha, Kancelář Svazu
 
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
Projektová kancelář
5. května 1640/65
140 21 Praha 4
 

Projektová manažerka:
Lada Fógelová
fogelova.oz@smocr.cz
 

Manažer pro vzdělávání:
Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

-
Copyright © 2018 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.